سرویس SEO، بهینه سازی سایت جهت موتورهای جستجو

 

در صورتیکه اهداف تجاری دارید و یا مایل هستید که در یک فضای رقابتی قرار بگیرید، توصیه می شود با متخصصین SEO در "شبکه پارسیان" تماس حاصل فرمائید.

شعار گوگل: ساماندهی اطلاعات جهان!!
این شعار به معنای گستردگی تا بی انتها است.

SEO مخفف " search engine optimizer " و به معنای بهینه کننده موتورهای جستجو می باشد.

بسیاری از بهینه کنندگان سرویس های مفیدی را به وبمستر ها ارائه می نمایند که به آنها کمک نموده تا با ایجاد تغییراتی در ساختار وب سایت یک سایت بهینه برای ثبت شدن در موتورهای جستجو داشته باشند .

متخصصین این امر با مکانیزمها و راهکارهای خود مسئولیت ویرایش و بازسازی صفحات وب سایت، تجدید ساختار صفحه و سایت را به منظور بهینه نمودن وب سایت و درج موفق در موتورهای جستجو برعهده خواهند داشت.

وقتي جستجويي در يک موتور جستجوگر انجام و نتايج جستجو ارائه مي شود، كاربران در واقع نتيجه كار بخش هاي متفاوت موتور جستجوگر را مي بينند.

موتور جستجوگر قبلا" پايگاه داده اش را آماده كرده است و اين گونه نيست كه درست در همان لحظه جستجو، تمام وب را بگردد.


موتورهای جستجوگر، تنها در پايگاه داده اي كه در اختيار دارند به جستجو مي پردازند و نه در وب!


موتور جستجوگر به كمك بخش های متفاوت خود، اطلاعات مورد نياز را قبلا" جمع آوري، تجزيه و تحليل مي كند و آنرا در پايگاه داده اش ذخيره مي نمايد و به هنگام جستجوی کاربر تنها در همين پايگاه داده می گردد.
 

اسپايدر يا روبوت (Robot)، یکی از نرم افزارهایي است كه كار جمع آوري اطلاعات مورد نياز يك موتور جستجوگر را بر عهده دارد.

اسپايدر به صفحات مختلف سر مي زند، محتواي آنها را مي خواند، اطلاعات مورد نياز را جمع آوري نموده و آنرا در اختيار ساير بخش هاي موتور جستجوگر قرار مي دهد.


كار يك اسپايدر، بسيار شبيه كار كاربران وب است. همانطور كه كاربران، صفحات مختلف را بازديد مي نمایند، اسپايدر هم درست اين كار را انجام مي دهد با اين تفاوت كه اسپايدر كدهاي HTML صفحات را مي بيند، اما كاربران نتيجه حاصل از كنار هم قرار گرفتن اين كدها را.
اسپايدر، به هنگام مشاهده صفحات، از خود بر روي سرورها رد پا برجای مي گذارد.

به همین دلیل متن پيوندي (Anchor text ) در بهينه سازي سایتها در موتورهای جستجو از اهميت ویژه ای برخوردار می باشد که این مورد توسط کارشناسان SEO بررسی می گردد.

صفحاتی که از متنهای پیوندی تخصصی استفاده می نمایند، درSERP(Search Engine Result Pages)   مربوطه شان خيلي بهتر ظاهر خواهند شد.

بدیهی است این روابط با تخصص کارشناسان SEO امکانپذیر خواهد بود.